شگفتی کاراته ایران

کسب ۴ سهمیه المپیک کاراته کاران ایران

تصمیم فدراسیون جهانی برای لغو مسابقات مادرید
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۳ کد : ۳۵ گزیده اخبار
تعداد بازدید:۷۱
کسب ۴ سهمیه المپیک کاراته کاران ایران

به گزارش سایت آکادمی کاراته شینتو و به نقل از فدراسیون کاراته کشورمان، رقابت های کاراته وان مادرید که قرار بود اواخر فروردین ماه برگزار شود لغو گردید.این تصمیم به منظور پیشگیری از گسترش ویروس کرونا اتخاذ شد.

پیش از این فدراسیون جهانی اعلام کرده بود چنانچه رقابت های مادرید لغو شود، سالزبورگ اتریش که چندی قبل میزبان لیگ جهانی بود، به عنوان آخرین مرحله رقابت های انتخابی المپیک در نظر گرفته می شود. این تصمیم با موافقت کمیته بین المللی المپیک اتخاذ شده است.

بدین ترتیب باید عنوان داشت ایران از طریق رنکینگ موفق به کسب چهار سهمیه (دو سهمیه مردان و دو سهمیه بانوان) شده است.

بهمن عسگری در وزن ۷۵- و حمیده عباسعلی در وزن ۶۱+ که پیش از این المپیکی شدن شان قطعی شده بود و حالا بر طبق رنکینگ در وزن ۵۵- کیلوگرم، سارا بهمنیار با ۵۶۴۷ امتیاز که در مکان ششم جدول رنکینگ جای دارد (ایستادن در منطقه سبز) موفق به کسب المپیک شده است.

در وزن ۷۵+ کیلوگرم هم سجاد گنج زاده دیگر نماینده شایسته کشورمان با ۸۶۱۷ امتیاز در رده سوم جای دارد (در وزن ۸۴+ کیلوگرم در رده نخست است) و موفق به کسب سهمیه چهارم ایران شده است.

بدین ترتیب با اعلام رنکینگ نهایی در مجموع ایران به همراه ایتالیا با چهار سهمیه پس از ترکیه (پنج سهمیه) بیشترین سهمیه از طریق رنکینگ کسب کرد.
 

کلید واژه ها: کاراته ایران المپیک سهمیه سجاد گنج زاده بهمن عسگری حمیده عباسعلی سارا بهمنیار کاراته وان مادرید


نظر شما :